Jeśli trenując nie osiągasz oczekiwanych wyników, to prawdopodobnie popełniasz błędy większości trenujących osób. Poniżej znajdziesz listę 8 najczęstszych błędów, sprawdź jak wyeliminować każdy z nich, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę!

Pomijanie treningów, gdy nie jesteś w nastroju.

Wielu z nas nie może osiągnąć celu, ponieważ plany krzyżują nam inne zajęcia. Zastanów się, jak w rzeczywistości spożytkujesz czas nie spędzony na treningu – nadrobisz serialowe zaległości? Posiedzisz przed komputerem? Kolejne dni umykają, a Ty masz nowe wymówki, aż w końcu całkowicie się poddajesz. Twój trening, powinien stać się automatycznym aspektem codziennej rutyny. Ustal na początku tygodnia harmonogram i nie rozważaj każdego dnia czy iść czy może zostać w domu.

Chodzenie na siłownie bez planu

Zebranie się na siłownie to połowa sukcesu, jednak bez dobrego planu Twój trening będzie zapewne spacerem od jednej wolnej maszyny do kolejnej. Ustal sobie długo i krótkoterminowy cel treningu. Ułóż odpowiedni plan na krótsze okresy i idź na siłownie z listą ćwiczeń do wykonania na dziś, unikniesz bezcelowego błądzenia po siłowni. Jeśli nie jesteś w stanie ułożyć planu ćwiczeń, może Ci w tym pomóc instruktor lub trener personalny.

Monotonne treningi

Wykonywanie tych samych ćwiczeń, w tej samej kolejności za każdym razem gdy idziemy na siłownie nie jest dobrym rozwiązaniem, może będzie działać przez kilka pierwszych tygodni, ale na dłuższą metę prawdopodobnie okaże się niepowodzeniem. Dla zwiększenie siły i wytrzymałości a przede wszystkim dla poprawy wyglądu sylwetki potrzebujesz zarówno ćwiczeń aerobowych jak i siłowych. Nie zapominaj o tym, układając plan!

Ćwiczenia na zbyt małych ciężarach

Ćwiczenia różowymi hantelkami są domeną kobiet, jeśli masz plan ułożony przez trenera, pamiętaj że ostatnie powtórzenia w danej serii powinnaś wykonać z trudnością. Jeśli natomiast zdecydujesz się na zbyt mały ciężar mięśnie nie zostaną odpowiednio pobudzone do pracy.