W niniejszym artykule odpowiem na najczęściej zadawane pytania, oraz udzielę kilku wskazówek, które pozwolą Ci przygotować się do pierwszego treningu.

Chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, polepszyć kondycję i sprawność fizyczną, ale nie wiesz jak ćwiczyć na siłowni? A może cechuje Cię słomiany zapał, potrzebujesz szczególnej motywacji i szybkich efektów. Trener personalny jest odpowiednią pomocą zarówno dla osób aktywnych, jak i tych których kondycja pozostawia wiele do życzenia.  Każda sesja treningowa, jest dostosowana do poziomu zaawansowania klienta i  w przeciwieństwie do zajęć grupowych ściśle skierowana na jego potrzeby.

Konsultacje

Podczas pierwszego spotkania wspólnie opracujemy Twój cel treningowy. Opierając się zarówno na  aspektach zdrowotnych takich jak: podniesienie sprawności ruchowej, kondycji, czy niwelowanie dolegliwości bólowych. Oraz w oczekiwanych zmianach wizualnych: redukcja zbędnych kilogramów, budowanie sportowej sylwetki, wysmuklenie ud, ujędrnienie pośladków, płaski brzuch, budowanie masy mięśniowej.

W następnym kroku aby osiągnąć maksymalną skuteczność wspólnie ustalimy rodzaj diety jakiej się podejmiesz, tak aby była ona  w pełni dostosowana do Twojego trybu życia a co ważniejsze, przyjemna i skuteczna. Skupiamy się przede wszystkim na produktach które należy wyeliminować i zastępujemy je zdrowszymi odpowiednikami, wdrażając stopniowo nawyki zdrowego odżywiania.

Trening personalny

Jeśli prowadzisz w głównej mierze siedzący tryb życia, z pewnością z początku możesz mieć problem z poprawnym wykonaniem niektórych ćwiczeń. W tym przypadku rola trenera personalnego sprowadza się do odnalezienia słabych punktów oraz wyeliminowaniu ich w pierwszych tygodniach treningu. W związku z tym początkowe spotkania, mają charakter wprowadzający, aby przyzwyczaić Twój organizm do zwiększonego wysiłku fizycznego.

Czego możesz spodziewać się na pierwszych treningach?

  • ćwiczenia sprawdzających ogólną mobilność ruchową
  • ćwiczenia kondycyjne
  • ćwiczenia rozciągające

Jak przygotować się do treningu personalnego?

  • Przede wszystkim pamiętaj o zjedzeniu odpowiedniego posiłku przed treningowego, najważniejsze abyś na trening nie wybierał się na czczo lub po spożyciu ciężkostrawnych potraw.
  • Wygospodaruj sobie odpowiednią ilość czasu na trening
  • Zadbaj o odpowiednie nastawienie. Ćwiczenia z trenerem mają być dla Ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, cały plan treningowy wraz z przebiegiem zajęć musi być więc dostosowany do Ciebie.
  • Oprócz stroju sportowego ważne abyś zabrał ze sobą ręcznik
  • Zadbaj o nawodnienie. Na treningu najlepiej sprawdza się woda niegazowana, wszelkiego rodzaju soki/napoje nie są wskazane.
  • Jeśli dojeżdżasz na siłownie weź ze sobą posiłek po treningowy , składający się z węglowodanów oraz białka, warto jest go zjeść do godziny po zakończeniu ćwiczeń.